Windows Nedir? | Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Türkiye'nin Sosyal Medya Forumu!

Platform; ınstagram, twitter, facebook, youtube başta olmak üzere ve diğer sosyal ağlar hakkında bir takım yardım ve destek konuları içerir. Hoşgeldiniz!
~ MaxiForum.Net ~

  • Gece modu teması kullanıma açıldı!
  • SMS ve TC Kimlik no ile profil doğrulama kullanıma açıldı!

Windows Nedir?

ferhatkortak

Moderatör
Üyelik Tarihi
13 Mar 2021
Mesajlar
0
Aldığı beğeni
2
Puanları
0
Yaş
23
Konum
Alaska
Cinsiyet
Erkek
Microsoft Windows, Microsoft tarafından üretilen bir işletim sistemi grubudur. Windows 32 ve 64 bit sürümleri mevcuttur ve grafik kullanıcı arabirimi (GUI), çoklu görev işlevleri, sanal bellek yönetimi yetenekleri ve çeşitli çevresel aygıtlar için destek sunar. Windows işletim sistemleri, istemci ve sunucu sürümlerini oluşturur. İyi bilinen istemci sürümlerinden bazıları Windows 98, ME, XP, Vista ve 7'dir. Windows 10, 2015 yılında piyasaya sürülen en son sürümdür. Windows sunucu sürümlerinin bazıları Windows NT Server, 2000 Server, 2003 Server ve Server 2008 R2. Windows Server 2016 en yeni sunucu sürümüdür.

Kasım 1985'te Microsoft, Windows 1.0'ı tanıttı. Windows piyasaya sürülmeden önce kullanıcılar MS-DOS komutları yazmak zorunda kalıyordu. Windows 1.0'ın piyasaya sürülmesiyle, kullanıcılar ekranları tıklatmak için bir fare kullanmaya başladılar. Windows 1.0, önceki MS-DOS platformuna kıyasla çok kullanıcı dostu olan kaydırma çubukları, açılır menüler, iletişim kutuları ve simgeler içeriyordu. Kullanıcılar ayrıca, her bir programdan çıkmadan ve yeniden başlatmadan birden fazla program arasında geçiş yapabildiler.
 

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Tema düzenleyici