Wordpress Yazar Resmi Ekleme Eklentisi | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Wordpress Yazar Resmi Ekleme Eklentisi

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde WordPress Eklentileri kategorisinde Red Kit tarafından oluşturulan Wordpress Yazar Resmi Ekleme Eklentisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 77 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WordPress Eklentileri
Konu Başlığı Wordpress Yazar Resmi Ekleme Eklentisi
Konuyu başlatan Red Kit
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 77
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Red Kit

Red Kit

Emekli Kovboy!
Moderatör
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
252
Yaş
34
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
Twitter
Aldığı Beğeni
13
1-Öncelikle eklenitisini yükleyin ve etkinleştirin.

2-Eklentiyi yükledikten sonra Admin panelinizde, sol kısımda Avatars diye bir sekme çıkacaktır. Avatars >> Settings kısmına tıklayın.

7654

3-Eklenti varsayılan olarak wordpress yazar resmi ekleme işlemini sadece admin için geçerli kılar, eğer siz üyelerinizin ya da diğer yazarların da kendi profil fotoğraflarını eklemesini istiyorsanız, Settings kısmında bulunan Allow Contributors & Subscribers to upload avatars kısmını aktif hale getirebilirsiniz

  • Add avatar button to Visual Editor = Yazı düzenleyicisine avatar butonu ekleme özelliğini aktifleşitirir.
  • Allow Contributors & Subscribers to Upload Avatars = Sitenize üye olan, abone – yazar -editor – yönetici rölündeki kişilerin de wordpress avatar ekleme işlemine olanak sağlar.
  • Disable Gravatar and Use Only Local Avatars = Sitenize yorum yapan kişierin eğer gravatar profilleri var ise, gravatar üzerinden çıkan resimlerini iptal eder ve onun yerine sizin yüklediğiniz avatarının çıkmasını sağlar. Bu resmi de hemen bu ayarların altında bulunan Default Avatar seçeneği üzerinden yüklersiniz.
4-Tabii wordpress yazar resmi ekleme için bizim asıl işimiz Settings sayfası ile değil, direkt kullanıcı profil sayfası ile alakalı. Admin Paneli >> Kullanıcılar >> Profiliniz kısmına tıklayın.

5-Profil sayfanızda en alta geldiğinizde hemen alttaki resimde olduğu gibi bir resim ekleme kısmı göreceksiniz, işte bu kısımdan choose image diyerek bilgisayarınızdan resminizi seçip, Profili Güncelle diyerek wordpress avatar resmi ekleme işlemini yapabilirsiniz.

7653

Artık bu noktadan sonra, yorumlarda veya profil sayfanızda veya yazılarınızın altında yazar hakkında (yazar kutucuğu) kısmında isminizin yanında burada eklediğiniz yazar resmi çıkacaktır.

Eğer sitenize yorum yapan kişinin herhangi bir gravatar profili yok ise, o zaman Admin Paneli >> Ayarlar >> Tartışma sekmensinin en altında yer alan Varsayılan Avatar kısmında hangi resim seçili ise, yorum yapanın resmi olarak o çıkar.

Böyle bir durumda bu kısımda yer alan, wordpress’in bünyesinde barındırdığı gizemli kişi, gravatar logosu gibi 7 seçenek dışında farklı bir resim kullanmak isterseniz de, yine bunu bu eklenti ile yapabilirsiniz.

Bunu da, Admin Paneli >> Avatars >> Settings Sayfasının alt kısmında bulunan Default Avatar kısmından, Choose Image deyip, bilgisayarınızdan göstermek istediğiniz resmi seçerek yapabilrisiniz. Tabii resmi seçtikten sonra Değişiklikleri Kaydet demeyi unutmayın.

7652
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst