Youtube’ da İzlenmeyi Arttırma Yolları | Webmaster Forumu! | Sosyal Medya Forumu!
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Youtube’ da İzlenmeyi Arttırma Yolları

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde YouTube Genel kategorisinde Tsubasa tarafından oluşturulan Youtube’ da İzlenmeyi Arttırma Yolları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 719 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı YouTube Genel
Konu Başlığı Youtube’ da İzlenmeyi Arttırma Yolları
Konuyu başlatan Tsubasa
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 719
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Tsubasa

Tsubasa

Captain Tsubasa
Yönetici
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
2,062
Yaş
30
Nereden
Yurtdışı
Cinsiyet
Erkek
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
23
İnsanların ilgi alanları teknolojinin değişimine paralel olarak seyreden bir konudur. Bu sebepten ilerleyen teknolojinin getirdiği yeni hobi sayılabilecek aktiviteler insanlar arasında yaygınlık göstermeye başlar. Bu tarzdaki aktivitelere verilebilecek en temel örneklerden birisi de bireyin Youtube’ da hesap açarak video yayınlamaya başlamasıdır. Bu aktivite hobi olarak yapılabileceği gibi maddi çıkar gözetilerek de yapılabilir. Fakat hangi amaçla yapılırsa yapılsın belli bir izlenme sayısına ulaşmadığı takdirde videoyu çeken bireye gerekli tatmini ve mutluluğu veremeyecektir. Bu nedenle Youtube’ da izlenme sayısı nasıl artar sorusunun cevabı oldukça önemlidir. Öncelikle bu sorunun cevabının aşamalı olduğunu belirtmek gerekir. Yani birey bir anda Youtube’ da izlenme sayısını arttıramaz. Gerekli adımları atarak doğru Youtube izlenme arttırma taktikleri uyguladığı takdirde neticeye ulaşacaktır. Bu adımları maddeler halinde inceleyerek konuyu detaylandırmak anlaşılırlık açısından oldukça faydalı olacaktır.

İlgi Çekici Yönergeler
Youtube’ da video yayınlayan bireyin izlenme sayısını arttırma yolunda atacağı ilk adım videonun etki alanı içerisinde kalan bölgelere belirli yönergeler yerleştirmesidir. Video çerçevesi içerisinde yerleştirilebilecek olan yönergelere verilebilecek en temel örnek “Kanalımıza Abone Olun” dur. Birey video yayınladığı alan ile ilgili çeşitli terimleri kullanarak da daha spesifik yönergeler ile dikkat çekmeyi dolayısıyla da izlenme sayısını arttırmayı sağlayabilir.
Video Listesi
Youtube’ da yayınlanan videoların temel amacı izleyicinin ilgisini çekmek ve onu kaybetmemek olmalıdır. Bunu da birkaç tane video ile başarmak mümkün değildir. Bu nedenle yapılabilecek video listesi bireyin işine oldukça yarayacaktır. İzleyici liste içerisinde yer alan videolara göz attığında ilgisini çeken bir şey ile karşılaştığında derhal izlemeye koyulur. Bu durum neticesinde de kademli olarak bireyin izleyici sayısı artış gösterir.
İzleyicilerin Kanala Üye Olmalarının Sağlanması
Videolarını belirli periyotlar ile güncelleyen ve kaliteli içerikler ile izleyicinin karşısına çıkan bireylerin kanalına üye bulması biraz zaman alsa da elbet gerçekleşen bir durumdur. Genel itibari ile bakıldığında Youtube izlenme arttırma taktikleri sabır isteyen yöntemlerdir. Belirtilen izlenceleri takip eden bireylerin belirli bir süre sabır gösterdiği takdirde üye sayını dolayısıyla izlenme miktarını arttıracağı tecrübeler ile sabitlenmiştir.
Videoların İçeriği ve Yapısı
Bireyin kanalında yayınladığı videoların süresinden yapımında kullanılan tekniğe kadar her bir etmen izlenme sayısını etkiler. Bu nedenle ister hobi ister ticari amaçlı olarak bu işi yapan bireyler videoların içeriklerini daima güncel tutmalı ve estetiğe önem vermelidir. Aksi takdirde izleyicinin ilgisini çekmeyen bir video ortaya çıkar. Bu durumda da pek tabi kanalın üye ve izlenme sayısı artmaz. Bu aşamada videoların süresine de değinmek faydalı olacaktır. Videonun hangi alanı ilgilendirdiğine göre süre değişse de kısa süreli videolar çekmek ve izleyicide takip eden videolar için merak duygusu yaratmak meselenin özünü oluşturur.
İzleyiciler İle İletişim
Bireyin yayınladığı videoları izleyen kullanıcılar ile iletişime geçmesi de takipçi devamlılığı açısından önemlidir. Youtube’ un çıkarttığı bülten isimli uygulama sayesinde birey iletişim bilgilerini takipçileri ile paylaşarak süreklilik sağlayabilir.
Görüldüğü gibi Youtube’ da izlenme sayısı nasıl artar soruna 5 aşamalı bir cevap vermek mümkün olmuştur. Çeşitli sebeplerden ötürü video çeken ve bunları Youtube kanalı ile topluma açık hale getiren bireyler belirtilen 5 adımı dikkatli attığı takdirde kısa ve orta vadede istenilen izlenme düzeyine ulaşacaktır. Üye sayısının dolayısıyla izlenme oranının arttırılmasının temelinde yatan nokta izleyicinin içerikten fayda aldığına inandırılması ve yayınlanacak diğer videolar için merak duygusunun harekete geçirilmesi yatar.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular


Üst