Youtube Kanalı Açmadan Önce Bilmeniz Gerekenler Neler? | Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓
Neler Yeni
Türkiye'nin ilk ve Tek Sosyal Medya Forumu! MaxiForum.Net ✓

MaxiForum.Net Sizlere Instagram, Facebook, YouTube, Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal medya alanında destek hizmeti sunar, ve yoğun ilgi gören webmaster konularını ele alır. Aynı zamanda da hızlı ve güvenilir bir şekilde ticaret yapma imkanı sağlar.Forumun hiçbir alanında üyelik zorunlu değildir.Yinede dilerseniz bize katılabilirsiniz.

Youtube Kanalı Açmadan Önce Bilmeniz Gerekenler Neler?

Maxi Forum Konu Bilgileri

Kategori Adı YouTube Rehberi
Konu Başlığı Youtube Kanalı Açmadan Önce Bilmeniz Gerekenler Neler?
Konuyu başlatan Garfield
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
ALDIĞI BEĞENİ
Son Mesaj Yazan AliCanÇekmez

Garfield

Miskin Kedi
Yönetici
Moderatör
Katılım
6 Ocak 2020
Mesajlar
1,396
Yaş
20
Konum
Arizona
Cinsiyet
Erkek
Aldığı Beğeni
8
579

Youtuberlığın artık bir meslek olduğu günümüzde 7’sinden 70’e ( bu çok bilindik laf olduğu için diyorum yoksa youtuber olmak doğduğun ilk andan 90 – 100’lü yaşlara kadar olabilen bir süreç ) herkes bu işin peşinde . Herkes olmasa bile bu işin peşinde bir çok insan var . Bir insan neden youtuber olmak ister ?

A ) Para İçin
B ) Popülerlik İçin
C ) Eğlenmek İçin
D ) Çevre Edinmek İçin

Cevap hepsi ! Çünkü youtuber olmak yukarıda saydıklarımı , hatta daha fazlasını sizlere veriyor . Eğer kaliteli bir içerik üreticisiyseniz ve bu işe ciddi yaklaşıyorsanız beraberinde istemediğiniz kadar kitle belki de hayal edemediğiniz kadar parayı sizlere vaat ediyor . Evet görüyoruz ! Kazanan insanlar ciddi manada kazanıyor . Peki ben neden kazanmıyim diyebilirsiniz . İşte bu yazımda Youtuber olmadan önce neler yapmalı , nelere dikkat edilmeli bunlardan bahsedeceğim . Sizlere için yararlı olacağına eminim . Hadi başlayalım o zaman !

Her şeyden Önce Siz Bir Markasınız !

Kanalınızın banner ( kapak resminden ) , profil resminize her şeyi sizin markanızdır . Kanal adının genellikle isim – soyisim koyulması taraftarıyım . Eğer bir topluluk değilseniz siz , kendinizi temsil ediyor ve kendi ad soyadınızı temsil ediyorsunuz . Bu konu hakkında 2017 yılında Uras Benlioğlu ile yüz yüze bir etkinlikte konuştuğumda şu cevabı almıştım .

” Evet ben Pratik Bilgiler kanalı ile bu yola başladım ama orda insanlar Uras Benlioğlu’nu izliyor , pratik bilgiler’i değil bu yüzden kanalımın adını Pratik Bigiler’den Uras Benlioğlu’na çevirdim . “

demişti . Gerçekten de öyle ! Bir çok youtuber ( Enes Batur , Uras Benlioğlu vs. ) kanal ismini kendi ismiyle değiştirdi çünkü o kişiler kendi isim ve soy isimlerini temsil ediyorlar başka hiç bir şey değil . Sizden ricam lütfen Crazy Boy falan yapmayın kanal adınızı lütfen , nolursunuz ….

İlk Videonuz Önemli !

Kanal kapağı , ismi , profili güzel oldu ve her şeyi tamamladınız . Peki ya sonra ? Bir video atmanız gerekiyor ve bu video sizin ilk videonuz olacaktır . Dilerseniz çok güzel bir içerik videosu , dilerseniz de yapacaklarınız ile alakalı güzel bir tanıtım videosu çekebilirsiniz karar sizin . Fakat unutmayın ki ilk videodan sonra videoların devamını lütfen getirin ve kanalınızı ölüm sessizlğine bırakmayın .

Enerjiniz Hep Sizinle Olsun !

Siz hiç kamera karşısında utanan veya sıkılarak video çeken birini izlediniz mi ? Ben izledim fakat bu adam ne yapıyor diye düşünerek . Benim izlemekte ki amacım tamamen farklıydı fakat sizin videonuz enerjik olmayan bir türdense videonuz izlenmeden iptal olur . Enerjiyi her yerde bulabilirsiniz . Sadece kafanızı kaldırın ve etrafınıza bakın .

En Büyük Ve En İyi Siz Değilsiniz !

Belki en iyisi ve en büyüğü olmak istiyor olabilirsiniz . Zaten herkese en iyisi ve en güzel içeriği çıkarmak için yola çıkıyor fakat bu öyle bir şey değil . Zamanla pişmeniz ve bu konu hakkında iyi seviyelere gelmeniz gerekiyor . Tabi ki en iyisi olmak için çabalayacaksınız fakat önceliğiniz kendinizi tanımanız ve elinizden gelen en iyi videoyu çıkarmanızdır . Sonrasında zamanla kendinizi geliştirecek ve işin ciddiyetini anlayıp zirveye oynayabileceksiniz .

 

AliCanÇekmez

Maxi Forum Üye'si
Katılım
13 Şub 2020
Mesajlar
4
Yaş
25
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Erkek
Aldığı Beğeni
0
Unutmadan, hobi olarak yani severek yapmaya başlarsanız ileride oldukça güzel gelirler elde edebilirsiniz. Bu işi para için değil, hobi olarak yapın zaten para sizi bulacaktır.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 2)

Benzer konular


Reklam Alanı
Üst