Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? | Türkiye'nin En Kaliteli Forum Platformu! | MaxiForum.Net
Neler Yeni

Duyuru; 📢

Forumda 'Tanıtım Yazısı' şeklinde ya da bariz belirgin kasıtlı bir kalıpta tanıtım amaçlı başka bir web sitesi'nin reklamı yapmak, 'Konu açmak' YASAKTIR! Bu şekilde açılan konular silinir ve ilgili üye ceza alır.

PM Kuralları; 💬

Forumunda yer alan bir konuya istineden kesinlikle Private Massage (özel mesaj) yolu ile destek talep etmeyiniz, zira bu tip alınan mesajlar kesinlikce cevapsız kalacaktır. İlgili konuya istinaden forumda destek konusu oluşturunuz.

İçerik hk; 📝

MaxiForum.Net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde bilgi deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?

MaxiForum Konu Bilgileri

Konu Hakkında tarihinde YouTube Genel kategorisinde Tsubasa tarafından oluşturulan Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 391 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı YouTube Genel
Konu Başlığı Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?
Konuyu başlatan Tsubasa
Başlangıç tarihi
Cevaplar 0
Görüntüleme 391
ALDIĞI BEĞENİ 0
Son Mesaj Yazan Tsubasa

Tsubasa

Captain Tsubasa
Yönetici
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
2,100
Yaş
30
Nereden
Yurtdışı
Sosyal Ağ
İnstagram
Aldığı Beğeni
25
Kurulduğu 2005 yılından itibaren hayatımızda hızlı bir şekilde yer edinmeye başlayan Youtube aynı zamanda video üreticilerine para kazanma fırsatı da sağlıyor. Üstelik Youtube’da para kazanmak için herhangi bir sermayeye ve çok ciddi teknik bilgi gereksinimine ihtiyacınız yok. Telefonunuzdan bile eğlenceli, ilgi çekici veya bilgilendirici videolar oluşturarak para kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

1- Youtube’a kayıt olun ve Kanal Açın
Youtube’a kayıt olmak için bir mail adresi ile https://accounts.google.com bağlantısından bir hesap açın. Ardından Youtube.com adresine giriş yaparak KANAL OLUŞTUR bağlantısına tıklayın ve kanalınızı açın. Kanalı açtıktan sonra kanalınız için bir Profil Resmi ve Kanal Resmi oluşturun. Bu adımları oluşturduktan sonra kanalınıza video yüklemeye başlayabilirsiniz.
2- Video Yükleyin
Kanalı oluşturduktan sonra Youtube’a ilk videonuzu yüklemeye başlayabilirsiniz. Doğru videoları yüklemek ve telif haklarına girmemek için bu küçük rehbere özen gösterin.
3-Video İzlenmelerini Artırın
Youtube’de para kazanmaya başlayabilmek için en az 4 bin saat izlenme almanız gerekiyor, bu ilk etapta zorlayıcı olabilir, ancak aşağıdaki önerilerimizi mutlaka kullanarak 4 bin saat izlenmeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
Video yükledikten sonra eğer videolarınız hiç izlenmiyorsa yada çok az izleniyorsa bunun için yapılabilecek şeyler;
  • İlgi çekici video resimleri kullanın
  • Dikkat çekici video başlıkları kullanın
  • Gündemi takip ederek nelerin çok aktif olarak izlendiğini bulun ve bunlara yönelik videolar oluşturma başlayın. Örneğin bir seçim, müzik festivali, oyun çıkışı gibi…
  • Sürdürülebilir olun ve düzenli olarak video yükleyin
  • Çok video izlenen kanalların videolarının neden çok izlendiğini anlamak için o kanallara sık sık göz atın ve inceleyin
  • Videoda çarpıcı görseller ve videoya uygun müzikler kullanmaya özen gösterin
  • Yayınladığınız videoyu sosyal medya hesaplarınızdan mutlaka paylaşın
  • Video konusunda henüz yeniyseniz arkadaşlarınıza ve dostlarınıza mutlaka videolarınızı gösterip bu konuda onların da fikrini alın ve onları mutlaka Aboneniz yapın ????
İnternetten para kazanmanın türlü türlü yolları var ve elbette her oyun için ekstra çaba göstermeniz gerekecektir. Bu nedenle bu tür adımlara mutlaka her video için özen göstermeyi ihmal etmeyin.
4- Para Kazanmaya Başlama
Kanalınıza videolar yükledikten sonra 4 bin saat izlenmeye ve bin aboneye ulaşınca Para Kazanma bölümü sizin hesabınız içinde aktif olur. Bu nedenle 4 bin saat izlenmeye ve bin aboneye ulaştıktan sonra Para Kazanma bölümüne girerek Youtube İş Ortağı olabilirsiniz. Youtube İş Ortağı olduktan sonra videolarınızda reklamlar çıkmaya başlar ve kullanıcılarınız bu reklamları izledikçe ve reklamlara tıkladıkça para kazanmaya başlarsınız.
5- Ne Kadar Gelir Elde Ederim?
youtube para kazanmak

Youtube’de bilinenin aksine izlenmeye göre gelir elde edilmemektedir. Youtube videolarından para kazanmak için video öncesinde, ortasında veya herhangi bir anında çıkan reklamların izlenmesi veya tıklanması gerekiyor. Bu nedenle her 100 bin izlenmede X lira kazanılır gibi bir durum tam olarak konusu değil. Ancak ortalama olarak her 100 bin izlenmeye 80 TL gibi bir gelir elde edebiliyorsunuz. Yani 1 milyon gösterim için 750 – 800 TL civarında bir para kazanmanız mümkün. Ancak belirttiğimiz üzere bu rakamlarda çok ciddi kırılmalara yaşanabilmektedir. Örneğin bazı kullanıcılar 1 milyon gösterim için 2 ila 3 bin lirası gelir elde ettiğini belirtmektedir.
 

Konuyu Görüntüleyenler: (Üye: 0, Misafir: 0)

Benzer konular

Üst